Home / Genel / ÇDD İSTANBUL ŞUBESİ – PERA MÜZESİ İŞBİRLİĞİ (60+)

ÇDD İSTANBUL ŞUBESİ – PERA MÜZESİ İŞBİRLİĞİ (60+)

ÇDD İSTANBUL ŞUBESİ – PERA MÜZESİ İŞBİRLİĞİ

Pera Öğrenme

60+

Dünya Yaşlılar Haftası

24 Mart 2019 

Yaratıcı Drama ile İstanbul’a Yeniden Bakış 

Pera Öğrenme, Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi iş birliğiyle, Dünya Yaşlılar Haftası kapsamında 24 Mart Pazar günü, “Yaratıcı Drama ile İstanbul’a Yeniden Bakış” başlıklı atölyeyi düzenliyor.

Bir sergi yalnızca içindeki eserler midir? Ya da bir resim yalnız tuvale yansıdığında mı sergilenir? İstanbul’un tanıklarını zihinlerindeki tuvalden, sergilenen tuvaller arasında köprü oluşturan müze gezisine davet ediyoruz. Yaşanan her an zihinlerdeki müzede yerini alırken zihinlerdeki sergiyi birlikte gezmek, kültür aktarımını ‘yaşayan kütüphanelerin’ dilinden deneyimlemek için geçmişten geleceğe yolculuğun içindeki anlara birlikte tanıklık etmeye çağırıyoruz.

“Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” koleksiyon sergisine konu olan İstanbul mekanları çıkış noktamız, o mekanlarda değişen yaşama kültürümüz konumuz, yaşlılarımız ise yol arkadaşlarımız olacak. İstanbul ise tüm bu süreçlere şahit olduğu gibi, Pera Müzesi’nin Yaşlılar Haftası bakışına da şahitlik edecek.

Bu atölyede, yaşantılardan yola çıkan oyunlarla, rol çalışmalarıyla ilerleyen Yaratıcı Drama yöntemi ile farklı bir müze deneyiminde bir araya geleceğiz.

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.

Eğitmenler: 
Ayfer Artaç, Deniz Devrim Şahin
İlişkili Sergi: Oryantalist Resim Koleksiyonu, “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” ve “Osman Hamdi Bey”

Tarih: 24 Mart Pazar
Saat: 14:00-16:00

Yaş: 60+

Kontenjan: 16 kişi

Süre: 2 saat

Detaylı bilgi için: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Rezervasyon için: Pera Müzesi  212 334 99 00

https://www.peramuzesi.org.tr/At%C3%B6lye/Dunya-Yaslilar-Haftasi-Yaratici-Drama-ile-Istanbul%E2%80%99a-Yeniden-Bakis/824

yaraticidrama

 

Scroll To Top